Strona głównaPoradyOperacje plastyczne - czy można się od nich uzależnić?

Operacje plastyczne – czy można się od nich uzależnić?

Data

Kategoria

Zazwyczaj zaczyna się od małej korekcji nosa, opadającej trochę powieki lub kącików ust. Później, z upływem lat, dochodzą zabiegi poprawiające skórę szyi, twarzy, kształtowanie podbródka, likwidowanie bruzdy na czole, zmarszczek lub powiększanie biustu. Czemu wiele pań nie umie powiedzieć stop operacjom plastycznym?

Uzależnienie od operacji plastycznych

Kultura jest źródłem podstawowych typów postępowań, skłania również do przesadnej koncentracji na atutach wizerunku zewnętrznego. Stanowi tymże samym pożywkę dla rozwoju rozmaitego typu schorzeń. Jeszcze więcej osób decyduje się dzisiaj na operacje plastyczne, jakie – o ile nie są determinowane konkretną potrzebą – nie są niczym odmiennym aniżeli przedmiotowym traktowaniem swego ciała. Z roku na rok branża chirurgii plastycznej cieszy się jeszcze większym uznaniem oraz daje duże zyski na całym globie. Jednak twierdzenie, że piękno ciała umożliwia dobre życie jest nieprawidłowe.

Jak zidentyfikować uzależnienie od operacji plastycznych?

Chirurgia plastyczna pozwoli każdej kobiecie uporać się z kompleksami oraz niedostatkami urody, zatrzymuje upływ czasu, natomiast często również umożliwia pozbyć się dużych deformacji oraz ran. Operacje plastyczne nie są same w sobie niczym strasznym, natomiast są obciążone pewnym zagrożeniem – oraz nie idzie tutaj o niepowodzenie zabiegu. Niezwykle rzadko mówi się o tymże, iż chirurgia plastyczna uzależnia. Gdy każdy następny zabieg nie daje zadowolenia, jedynie potrzebę innej, chociażby najdrobniejszej interwencji we własne ciało, mamy do czynienia z uzależnieniem od operacji plastycznych.

Co powoduje uzależnienie od operacji plastycznych?

Żyjemy w społeczeństwie bardzo nastawionym na postrzeganie ludzi przez ich wygląd fizyczny. Atrakcyjność promowana jest jako przepustka do szczęśliwego życia – w wiadomościach, kinie głównego nurtu, mediach widzimy przede wszystkim osoby młode oraz piękne. Zwłaszcza dotyczy to pań, modelki oraz aktorki po przekroczeniu trzydziestego piątego roku życia mają kłopoty z angażami oraz zatrudniane są zwłaszcza do roli statecznych mam w filmach, reklamach lub czasopismach. Jednak liczy się nie jedynie wiek, jednak również wymiar, proporcja twarzy, dobra figura. Dla osoby cierpiącej na uzależnienie od operacji plastycznych najgorszy natomiast jest specjalista, jaki nie zwróci uwagi na kłopot emocjonalny konkretnej pacjentki. Podczas pierwszej wizyty lekarz winien uzmysłowić kobiecie, iż kłopot naprawdę nie tkwi w jej wyglądzie, jedynie w jej świadomości. Wtedy winna ona zostać skierowania do dobrego specjalisty. Bardzo często jest tak, że uzależnienie może brać się z tego, iż zrobiony zabieg potrzebuje stałego powtarzania czy stosowania zmian, jak w wypadku wstrzykiwania botoksu, lub powiększania piersi. Pacjenci rozpoczynają traktować owe zabiegi jak zwykłe czynności, natomiast konsultacja u chirurga staje się tak samo standardowa jak pobyt u fryzjera lub dentysty. Należy pamiętać o tymże, iż każda operacja plastyczna to zabieg powodujący zagrożenie powikłań.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Na topie